Produkty ekologiczne zdobywają coraz większą popularność wśród nas wszystkich. Jednak tendencja ta ma w praktyce ogromne przełożenie na rynek produktów dla dzieci, wśród których znajdują się ubranka, tekstylia, żywność czy zabawki, te ostatnie są najistotniejsze dla naszych maluchów. Świadomi rodzice, wybierając zabawki dla swoich dzieci, troszczą się o to, aby była ona bezpieczna: nie miała małych elementów, ostrych krawędzi, ale przede wszystkim była wykonana z dobrej jakości materiałów.


Zabawki ekologiczne możemy też stworzyć wspólnie z własnym dzieckiem, wykorzystując do tego butelki z plastiku, zakrętki, kartony, pudełka czy stare deski. Z takich ciekawych materiałów można zrobić zwierzątka, pojazdy, lalki, domki dla lalek, a nawet duże domki dla dzieci do zabawy w ogrodzie. Jeżeli mamy stare meble, które nie są nam potrzebne, możemy zbudować piaskownice dla maluszków np. ze starej szafy.
Zabawki możemy zrobić samemu, ale jeśli nie mamy wystarczająco czasu czy po prostu „zrób to sam” nie jest naszą mocną stroną, warto zajrzeć pod adres krainaekozabawek.pl. Znajdziemy tam przeróżne propozycje dla dzieci już od pierwszych miesięcy życia, to firma godna zaufania, która dba o nasze dzieci.