Najbezpieczniejsze zabawki

Najbezpieczniejsze zabawki

Bezpieczeństwo zabawy naszych dzieci wcale nie jest takie oczywiste. Kiedyś wystarczał po prostu ciekawy patyk znaleziony gdzieś na podwórku. Dzisiaj już w ten sposób dziecka nie zajmiemy. Konieczne jest zaoferowanie mu zabawek z prawdziwego zdarzenia, a te najczęściej są efektem procesów przemysłowych. Żeby zminimalizować ryzyko szkodliwości takich zabawek, warto sięgać po rzeczy zrobione z drewna. (więcej…)

EKOLOGICZNE ZABAWKI CORAZ BARDZIEJ POWSZECHNE

EKOLOGICZNE ZABAWKI CORAZ BARDZIEJ POWSZECHNE

Produkty ekologiczne zdobywają coraz większą popularność wśród nas wszystkich. Jednak tendencja ta ma w praktyce ogromne przełożenie na rynek produktów dla dzieci, wśród których znajdują się ubranka, tekstylia, żywność czy zabawki, te ostatnie są najistotniejsze dla naszych maluchów. Świadomi rodzice, wybierając zabawki dla swoich dzieci, troszczą się o to, aby była ona bezpieczna: nie miała małych elementów, ostrych krawędzi, ale przede wszystkim była wykonana z dobrej jakości materiałów.

(więcej…)

Tradycyjne drewniane zabawki dla dzieci

Tradycyjne drewniane zabawki dla dzieci

Współczesne zabawki dla dzieci zawsze są bardzo kolorowe i przyciągają uwagę maluchów swoimi kształtami czy wydawanymi dźwiękami. Dzisiejsi dorośli patrząc na nie często wspominają zabawki z własnego dzieciństwa. Jeszcze kilka dekad temu dzieci bawiły się o wiele prostszymi rzeczami, produkowanymi chociażby z drewna. (więcej…)