Zabawki dla najmłodszych

Idealne zabawki dla rocznego dziecka powinny wspierać wasze dziecko w tej fascynującej podróży przez życie, którą właśnie rozpoczyna. Powinny wykształcać w maluchu ciekawość świata i otwartość na innych oraz kształtować jego koordynację ruchową. Nie zaszkodzi, jeśli przy okazji będą stymulować kreatywność. Brzmi jak mieszanka niemożliwa? Otóż, wcale nie. Sporo zabawek edukacyjnych chociażby produkowanych przez Goki spełnia te warunki.

Zdanie rodziców najważniejsze

Każde dziecko rozwija się we własnym tempie i to wy, jako rodzice, wiecie najlepiej z jakimi zabawkami poradzi sobie wasz maluch, a które mogą okazać się dla niego za trudne. Nie zmienia to faktu, że z pewną dozą pewności można posługiwać się kategoriami wiekowymi umieszczonymi na opakowaniach zabawek. Jednak należy pamiętać, że pierwsze zabawki dla dziecka muszą być oparte o doświadczenie rodziców.

Bezpieczeństwo dziecka

A skoro już jesteśmy przy opakowaniach zabawek – pamiętajcie, by zawsze sprawdzać, czy zabawki opatrzone są odpowiednimi certyfikatami, a mówiąc inaczej, czy są bezpieczne dla waszej pociechy. Na jakie oznaczenia zwrócić uwagę? Przede wszystkim na znak CE, czyli Conformité Européenne, bez którego produkty nie mogą być sprzedawane na rynku Unii Europejskiej. Warto także sprawdzić, czy zabawka ma certyfikat badania typu WE. Dlaczego? Wydawany jest on przez instytucje notyfikowane, a badania bezpieczeństwa przeprowadzane są niezależnie od producentów, czyli gwarantują obiektywną ocenę testowanej zabawki.

Zabawki bezpieczne dla twojego maluszka znajdziesz w sklepie krainaekozabawek.pl.