Zabawki dla aktywnych dzieci

Dzieci mają różne upodobania, niektóre w spokoju lubią się bawić ulubionymi zabawkami, inne lubią aktywnie spędzać czas. Oto kilka rozwiązań dla małych rozrabiaków. 

Do przybijania i wbijania

Wbijaki i przybijaki to nie są najłatwiejsze zabawki, ale twój maluch z czasem będzie sobie z nimi radził coraz lepiej. Rączki staną się bardziej chwytne, palce zwinniejsze, a dopasowanie elementów do dziurek będzie szło coraz lepiej. Przy okazji ostrzegamy – śmiertelna powaga i zamyślenie, które na pewno pojawi się na twarzy twojego malucha w trakcie rozgryzania systemu, ma właściwości skrajnie rozczulające. Wzruszenia gwarantowane.

Do hałasowania, czyli mistrzowie dźwięku

Zanim kupisz swojemu dziecku pierwsze instrumenty muzyczne, zastanów się, czy jesteś na to gotowa. Hałasu i szaleńczych pisków będzie co niemiara i bardzo szybko może się okazać, że mały grajek swoich cymbałek będzie musiał używać tylko na świeżym powietrzu, bo dźwięki w mieszkaniu będą nie do zniesienia. Nie zmienia to jednak faktu, że to świetny i rozwijający prezent – pamiętaj tylko, żeby wybierać instrumenty, których dźwięk jest naturalny, a nie elektroniczny. Te ostatnie są naprawdę ciężkie do wytrzymania.

Szukasz zabawek edukacyjnych?

Zapraszamy do krainaekozabawek.pl, znajdziesz tutaj zabawki edukacyjne dla dzieci starszych jak i młodszych.