Przyjazne zabawki drewniane

Drewno to materiał miły i ciepły w dotyku, dlatego dzieci tak chętnie się nim bawią. Nasze pociechy z pewnością będą się cieszyć z drewnianych klocków, pociągu czy też zwierzątka.

Drewniane zabawki dzięki swojemu ponadczasowemu charakterowi, nigdy nie wychodzą z mody. A ich trwałość zapewnia zabawę wielu pokoleniom dzieci.

Zapach drewna

To co także przemawia za zabawkami drewnianymi to ich cudowny zapach, który przyciąga dzieci. Ponadto, drewniana zabawka może być świetnym punktem wyjścia w rozmowie o gatunkach drzew, lesie i jego mieszkańcach.

Rozwój wyobraźni i nauka

To co w głównej mierze przemawia za kupnem zabawek drewnianych to rozwój wyobraźni dziecka. Właściwie to w jaki sposób zostaną wykorzystane przez dzieci, zależy tylko od nich. Wszystko dzięki kształtowi, który nie narzuca z góry ustalonych schematów.

W zależności od tego jaką zabawkę edukacyjną wybierzemy, możemy pomóc dziecku rozwijać różne umiejętności. Drewniany samochodzik poprawia motorykę, liczydło uczy liczyć, a drewniany zegar pomoże nauczyć odczytywania godziny.

Gdzie kupić zabawki drewniane?

Zapraszamy do krainaekozabawek.pl – ogromny wybór zabawek drewnianych w świetnych cenach.