Drewniane zabawki

O zabawkach ekologicznych pisze się i mówi coraz częściej – kontekst zazwyczaj dotyczy nie tylko oryginalności tych produktów, ale przede wszystkim bezpieczeństwa maluchów. Zabawki drewniane to doskonała alternatywa dla klasycznych lalek czy samochodzików, nierzadko tworzonych z materiałów mogących szkodzić naszym dzieciom. Co warto wiedzieć o zabawkach ekologicznych?

Zabawki drewniane – ponadczasowa frajda

Zabawki ekologiczne wykonywane są z odpowiednio preparowanego drewna. Do tworzenia zabawek wykorzystuje się drewno pozbawione sęków oraz skaz. Pierwszym etapem jest odpowiednie wysuszenie tego materiału – dzięki temu w przyszłości nie będzie ono narażone na pojawianie się pleśni. Wysuszone drewno poddaje się obróbce stolarskiej oraz dokładnemu wygładzaniu powierzchni. Idealnie gładkie drewno jest malowane nietoksycznymi farbami i lakierowane. Lakier na wierzchu pozwala na ochronę koloru, zmniejsza ryzyko ścierania farby. Lakier pozwala tez na przedłużenie żywotności powierzchni drewna – zabezpiecza on przed uszkodzeniami, zarysowaniami.

Jakie zabawki drewniane są najpopularniejsze?

W sklepach jest ogromny wybór zabawek drewnianych, jednak należy wybrać taki, który oferuje rozwiązania zapewniające dziecku bezpieczną, przyjemną i miłą zabawę.

Zapraszamy do sklepu krainaekozabawek.pl – mają bogatą ofertę zabawek drewnianych.