Dlaczego warto wysyłać dziecko na basen?

Chodzenie na basen jest polecane właściwie każdemu człowiekowi, bez względu na wiek czy sprawność fizyczną. Pływanie przede wszystkim działa pozytywnie na kondycję, oraz pomaga w utrzymaniu zdrowia.

Basen dla małych dzieci?

Nie od dziś wiadomo, że małe dzieci kochają wodę. Dziecko, które od najwcześniejszych lat jest z nią oswajane, jest znacznie zdrowsze od rówieśników, ma lepszą odporność i sprawność fizyczną. Ponadto, chodzenie na basen z dzieckiem jest świetną okazją do zabawy z rodzicami, co zdecydowanie wpływa na rozwój emocjonalny pociechy.

Kiedy już rodzice zdecydują się na to by zabrać swoje dziecko na basen, warto wcześniej udać się do lekarza. Dokładne sprawdzenie czy nie ma żadnych przeciwwskazań do korzystania z basenu jest bardzo ważne.

Od kiedy dziecko może zacząć chodzić na basen?

Już od 4 miesiąca życia, noworodki posiadają wrodzoną zdolność do wstrzymania oddechu  w wodzie nawet na kilka sekund. Mają także zdolności pływania i przede wszystko, świetnie się czują w wodzie. To jest argument, który powinien rodziców pchnąć do tego, aby chodzić ze swoją pociechą regularnie na basen, podtrzymując tym samym naturalne zdolności.

Czy rodzice mogą wybrać „pierwszy lepszy” basen?

Niestety nie, przy wyborze powinno się zwrócić uwagę na to czy są tam dostępni doświadczeni instruktorzy i profesjonalni ratownicy. Temperatura wody dla dziecka także nie jest bez znaczenia, dla maluchów powinna mieć ok. 32 – 37 stopni Celsjusza. Natomiast, dla dzieci powyżej pierwszego roku życia ok. 30 stopni Celsjusza. Istotne jest także to, czy woda jest kontrolowana przez stację sanitarno- epidemiologiczną.

Jak pielęgnować skórę dziecka po basenie?

Nie jest to skomplikowane i nie wymaga żadnych specjalnych preparatów. Wystarczy, by zaraz po wyjściu z basenu rodzice osuszyli skórę dziecka i posmarowali ją oliwką nawilżającą – nie od dziś wiadomo, że woda z basenu bardzo wysusza skórę.

Należy pamiętać, że zabierając dziecko na basen zapewniamy mu zdrowie i odpowiednią dawkę aktywności fizycznej. Obecnie baseny to kurorty sportowe, posiadają bardzo różne atrakcje takie jak bicze wodne, wodospady, zjeżdżanie, dzięki czemu dziecko na pewno nie będzie się nudziło, a nad ich bezpieczeństwem czuwają ratownicy.

 

Zakupowo – tani sklep internetowy z zabawkami