Co kupić dziecku na komunię?

Nadeszła wiosna, a z nią okres komunijny. W dzieciach budzi on wielkie podekscytowanie – samą ceremonią, ale również prezentami, które wówczas otrzymują. Dla dorosłych to jednak okres intensywnych przygotowań lub zastanawiania się co takiego powinni im podarować.

Wybór jest szeroki

Największym hitem ostatnich lat są smartfony, tablety, drony i inne sprzęty elektroniczne. Znaleźć je można w całkiem zadowalających cenach, więc niekoniecznie muszą być prezentem od rodziców chrzestnych. Równie dobrze w podobne rzeczy mogą zainwestować inni goście – nie trzeba wcale wydawać kilku tysięcy, bo podobne towary można nabyć już za kilkaset złotych i to w całkiem dobrej jakości. Największa hurtownia z zabawkami Zakupowo posiada mnóstwo przedmiotów, które nadadzą się jako prezenty na komunie.

Budżet na prezent

Spora część ludzi inwestuje także w wizerunki świętych ze srebra lub złota, będące piękną, komunijną pamiątką. Rodzice chrzestni kupują medaliki oraz biżuterię, na przykład zegarki chłopcom czy kolczyki dziewczynkom. Większość ludzi postanawia wręczyć w prezencie gotówkę. Ile? Zwykle około 300 złotych, a jeśli ktoś jest chrzestnym to od 1000 złotych w górę.